Letos pořádáme již druhý ročník Knižní výzvy pro naše čtenáře. Ano, jde o celoroční čtení knih, které odpovídají přesně daným tématům. Tentokrát ovšem s menší změnou! Vymysleli jsme jednu výzvu pro dospělé čtenáře a děti dohromady! Celkem tedy máme 10 témat, která se můžete pokusit splnit. Samozřejmě bude probíhat slosování o ceny! Více o tom, co byste o výzvě měli vědět a jak vše probíhá naleznete v následujících odpovědích
na otázky.

Pro koho výzva je?
Knižní výzva je úplně pro každého, kdo má zájem soutěžit, objevovat nové knihy a má rád výzvy! Dospěláci plní všech 10 témat a děti alespoň 5 z nich.

Jak se jí zúčastnit?
Stačí si vyzvednout letáček na jakémkoliv oddělení nebo pobočce knihovny nebo napsat e-mail na pujcovna@kjd.pb.cz a nechat si zaslat letáček elektronicky. Pak stačí začít číst odpovídající knihy.

Smím do výzvy použít knihu, kterou jsem četl dříve?
Do výzvy na rok 2021 se dají použít pouze ty knihy, které jste přečetli právě v roce 2021. Nelze vypisovat knihy, které byly přečteny v roce 2020 a dříve.

Co když si žádnou knihu nevyberu?
Na každé půjčovně je krátký seznam doporučených knih, z kterého si nějakou můžete zkusit vybrat. Knihovnice Vám velice rády pomohou s výběrem knih.

Mohu přečíst více knih?
Jedna přečtená kniha jde použít pouze pro jedno z témat, ale v jednom tématu klidně můžete mít přečtených více různých knih. To už záleží jen na Vás!

Jak soutěžit?
Po přečtení a vyplnění všech knih, jména, příjmení, čísla čtenářského průkazu a věku odevzdáte letáček na jakémkoliv oddělení nebo pobočce knihovny. Po zkontrolování témat budete zařazeni do slosování o ceny.

Kolik je výherců a o co se soutěží?
Vylosujeme celkem deset výherců (pět do 15 let a pět nad 15 let), kteří dostanou USB flash disky do počítače, knihy, záložky do knih a další ceny.

Do kdy výzva probíhá?
Knižní výzva je na celý rok 2021, tedy do 31. 12. 2021. Ještě do první poloviny ledna 2022 je možnost odevzdat letáky a být zařazen do slosování o ceny.

TÉMATA:

  1. Kniha, jejíž slova v názvu začínají na stejné písmeno
  2. Kniha, ve které je hlavní postavou žák, student nebo učeň
  3. Kniha, kterou Vám doporučil jiný čtenář nebo čtenářka z Knihovny Jana Drdy
  4. Kniha, ve které se vyskytuje mapa
  5. Kniha autora, který je narozen ve stejném znamení zvěrokruhu jako Vy
  6. Kniha se záložkou lacetkou (látková záložka v knize)
  7. Kniha odehrávající se na dovolené či o prázdninách
  8. Kniha vyprávěná ze dvou a více pohledů
  9. Kniha, na jejíž obálce je vyobrazeno jídlo
  10. Kniha, v níž některá z postav nosí brýle.