Autor: Ferenc Máté

Vydáno: 2012, Maxdorf

Počet stran: 293

Doporučuje: knihovnice Lenka

Téma: životopisný román z Toskánska pro milovníky vína a Itálie

„Tuto knihu jsem během letošní karantény kvůli onemocnění Covid přečetla po letech podruhé. Hlavně z toho důvodu, že je tak ohromně pozitivní, samozřejmě mnohdy na uskutečnění některých snů musíte mít nějaký kapitál, protože v některých případech se může lehce stát, že váš sen vás úplně finančně, fyzicky i psychicky odrovná. Zároveň si myslím, že jenom o financích to není. Musíte mít v sobě zapálení pro věc, touhu plnit si své sny a hlavně sílu překonávat překážky.

Ferenc Máté je původem Maďar, který v roce 1956 odešel s matkou z Maďarska. Velkou část svého života strávil s manželkou malířkou Candace Máté na plachetnicích a cestami po světě. Do podvědomí veřejnosti se dostal především svými publikacemi o plachetnicích. Kniha Toskánská vinice je příběhem přeměny opuštěného kláštera a pozemků v jeho okolí na vinařství.

S autorem hledáme místo, kde by mohl uskutečnit svůj sen o pěstování vína, přestavujeme dům, zakládáme vinohrad. Prožíváme těžká i úsměvná období jeho cesty za snem. Když dočteme, tak můžeme na stránkách https://www.matewine.com obdivovat výsledky jeho práce a kdybychom chtěli jít ještě dál, tak můžeme navštívit Toskánsko a domluvit si exkurzi v jejich vinařství. A to mám ráda, že příběh přečtením knihy nekončí, pokračuje pro nás dál, protože můžeme snít o svých cestách vytvářených na základě čtení příběhů.“

Anotace ke knize:

https://www.databazeknih.cz/knihy/toskanska-vinice-sen-milovnika-vina-141502

Ověřte si, zda je kniha k vypůjčení:

https://pribram.tritius.cz/detail/648354?search=6176d32e-353e-4815-83cd-b00fd685be8e&si=2

Podobná kniha:

https://pribram.tritius.cz/detail/614566?search=7dfefb6c-6204-413f-962c-89f71ec2b0b9&si=2